За партою голови ОСББ та ЖБК

Навчання-тренінг з написання проектів для прийняття участі у громадському проекті «Бюджет міських ініціатив»

28 липня 2017 року за ініціативою молодіжної громадської організації «Жіночий інформаційно-координаційний центр «Ольвія», для голів ОСББ та ЖБК було проведено навчання-тренінг з написання проектів для прийняття участі у громадському проекті «Бюджет міських ініціатив» (Бюджет участі).

Нагадаємо, 15 серпня 2017 року розпочинається процес подання проектів від мешканців міста в рамках місцевої програми Бюджету участі, що запроваджена Первомайською міською радою. Програма бюджету участі надає шанс кожному первомайцю перетворити рідне місто на місто своєї мрії, пропонуючи проекти, які будуть реалізовані Первомайською міською радою. Тренінг проводили сертифіковані локальні тренери, що отримали сертифікати в рамках навчального тренінгу для тренерів «Практичні аспекти впровадження громадського бюджету». Присутні були ознайомлені з основними поняттями та визначеннями громадського бюджету, загальними вимогами та обмеженнями щодо змісту громадських проектів, основними етапи впровадження громадського бюджету, реєстрацією проектів та процесом голосування.

На офіційному сайті міста, на головній сторінці, в корисних посиланнях працює електронна система «Бюджет міських ініціатив» (https://pervomaisk.pb.org.ua/). Електронна система бюджету участі допомагає первомайцям у написанні проектів – дає змогу зареєструвати особистий кабінет в системі, подавати проекти в електронному вигляді, не залишаючи домівки або скачати бланки для подання проектів у паперовому вигляді. Окрім того з’явиться багато інших можливостей – кожен житель міста зможе ознайомитись з проектами, що надані на розгляд та проголосувати через інтернет-мережу на підтримку трьох уподобаних ним проектів, спостерігати за статусом проектів, за перебігом та результатами голосування, за процесом реалізації проектів. Система містить нормативно-правову базу Бюджету участі, бланки для завантаження, інформацію про основні правила подання проектів, структуру проекту, інструкції для користувачів, останні новини щодо громадського бюджету, також в ній існує зворотній зв’язок, що надасть можливість задати питання та отримати відповіді.

Також для жителів міста, що не мають доступу до інтернет-мережі  створено пункт супроводу Бюджету участі в місті Первомайськ за адресою: вул. Михайла Грушевського, 3, кабінет 102, Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Первомайської міської ради (начальник – Тяпушкін О.М.). Пункт супроводу Бюджету участі здійснює інформаційний та методичний супровід учасників процесу, видачу бланків проектів, прийняття проектів у паперовому вигляді, ознайомлення мешканців із списком проектів, які прийняті для голосування, забезпечення процесу голосування у друкованому вигляді, внесення у електронну систему інформації із бюлетенів голосування, поданих в друкованому вигляді.

Пропонуємо усім бажаючим долучатися до написання проектів та проявити свою активну громадську позицію.