Тренінг для тренерів «Підготовка проектів Громадського бюджету»

Тренінг для тренерів «Підготовка проектів Громадського бюджету» в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження»

8 червня 2017 року в сесійній залі міськвиконкому відбувся тренінг для тренерів «Підготовка проектів Громадського бюджету». Тренінг проводився в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги у запровадженні бюджету участі в українських містах у рамках компоненту «Посилення практики участі громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні в Україні», який фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

В тренінгу взяли участь міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С.Бондарчук, депутати міської ради, посадовці місцевого самоврядування, представники громадськості, місцевих засобів масової інформації, тощо.
Кандидат наук з державного управління, сертифікований тренер з громадського бюджету І.Шкурат на початку заходу ознайомив присутніх з історією виникнення та розповсюдженні ідеї громадського бюджету. Тренер проінформував про теоретичні основи впровадження громадського бюджету, а саме, основні поняття та визначення громадського бюджету, загальні вимоги та обмеження щодо змісту громадських проектів, основні етапи впровадження громадського бюджету, реєстрація проектів. Під час вивчення практичних аспектів підготовки громадських проектів відбувся майстер-клас «Структура проектної заявки та її заповнення». Аудиторія на практиці тренувалася створювати та оформлювати громадські бюджети.

По закінченню заходу 10 найактивніших учасників навчання отримали сертифікати локальних тренерів в рамках навчального тренінгу для тренерів «Практичні аспекти впровадження громадського бюджету».

Слід зазначити, що тренінг організовано громадською організацією «Нова енергія» за підтримки Первомайської міської ради. Проект реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).